Vacansoleil Logo
Kempingi w pobliżu parków rozrywki

Kempingi w pobliżu parków rozrywki

  1. Wakacje tematyczne
  2. Parków rozrywki

Wakacje na kempingu są oczywiście świetnym doświadczeniem. A mogą być jeszcze lepszym, jeśli dodacie do nich jednodniowe wycieczki po okolicy. Fajny park rozrywki jest atrakcją dla wszystkich członków rodziny, dlatego też wybraliśmy 18 najlepszych parków rozrywki, z kempingami w okolicy. Każdy park z atrakcjami i pokazami dla gości w każdym wieku, dla śmiałków oraz dla tych, którzy wolą pozostać nieco bliżej ziemi.

Disneyland® Paris – Francja

Połącz wizytę w Disneylandzie z pobytem na kempingu Le Chêne Gris. Zrób sobie selfie z Myszką Miki i Kaczorem Donaldem, weź udział w atrakcyjnych zabawach i zakończ dzień na Paradzie Disneya. Bilety do Disneylandu kupić można w recepcji Le Chêne Gris. Bez kolejek, bez zbędnego oczekiwania!

Kempingi w pobliżu parków rozrywki
Kempingi w pobliżu parków rozrywki

Park Asterix - Francja

W Parku Asterix znajduje się jeden z najdłuższych drewnianych rollercoasterów. 'Tonnere de Zeus' ma 33 metry wysokości i osiąga prędkość 80 km/h. Nieźle! Jest tutaj też wiele występów, jak np. prawdziwy rzymski spektakl czy imponujące pokazy kaskaderskie.

Futuroscope – Francja

Jak będzie wyglądał świat w 2050 roku? Dowiesz się w parku Futuroscope! Wejdź do wehikułu czasu i stań twarzą w twarz z robotami, nowoczesną technologią i zabawnym światem w 4D. Zobacz też magiczne przedstawienia. Ten unikalny park rozrywki położony jest w regionie Loary i będzie doskonałą atrakcją dla dzieci w wieku 5-16.

Kempingi w pobliżu parków rozrywki
Kempingi w pobliżu parków rozrywki

Puy du Fou – Francja

W obsypanym nagrodami Puy du Fou wraz z rodziną przeniesiesz się w czasy Wikingów i starożytnych Rzymian, a także czasów Średniowiecza i rewolucji francuskiej. Jak to możliwe? To wszystko dzięki fantastycznym przedstawieniom i mrożącym krew w żyłach pokazom z efektami specjalnymi. Zobaczyć też można repliki dawnych wiosek, zamków i ogrodów ze zwierzętami i fontannami.

Europa-Park – Niemcy

Największy park rozrywki w Niemczech, a nawet na świecie, położony w małej wiosce Rust. Jego tematem, jak nazwa wskazuje jest Europa. Ponad sto atrakcji i pokazów sprawi, że z pewnością nie zapomnicie tej wizyty. Nie zapomnijcie przetestować nowego rollercoaster'a o nazwie Wodan, który rozpędza się do 100 km/h!

Kempingi w pobliżu parków rozrywki
Kempingi w pobliżu parków rozrywki

Movie Park Niemcy – Niemcy

Kochacie filmy? W takim razie Movie Park w Niemczech jest obowiązkowym punktem na Waszej liście miejsc do odwiedzenia! Spektakularne rollercoastery dla dorosłych oraz kraina dla dzieci. W 'Nickland' ( z popularnej bajki Nickelodeon) dzieci będą się świetnie bawić. Movie Park Niemcy położony jest maksymalnie godzinę drogi samochodem od naszych kempingów w Limburgii (Holandia).

Port Aventura – Hiszpania

Największy park rozrywki w Hiszpanii, składający się z 6 stref, z których każda ma inny temat. Są tu zarówno niesamowite rollercoastery (Dragon Kahn!), jak i przyjazne dla dzieci atrakcje. Niespotykane jest tu również to, że znajduje się tutaj aqua park. Costa Caribe Aquatic Park zbudowany jest całkowicie w karaibskim klimacie i może pochwalić się dwunastoma zjeżdżalniami.

Kempingi w pobliżu parków rozrywki
Kempingi w pobliżu parków rozrywki

Canevaworld - Włochy

Ten popularny park składa się z kilku części: Średniowiecza, Movieland Studios i Aqua Paradise Park. Ten ostatni to największy park wodny we Włoszech, mający zjeżdżalnię, która schodzi stromo w dół z wysokości 32 metrów. Wyłącznie dla śmiałków. Idealne połączenie z pokazami i innymi atrakcjami.

Gardaland – Włochy

Największy i najbardziej popularny park rozrywki we Włoszech to Gardaland. Jest znany ze spektakularnych rollercoasterów oraz wiele mówiących nazw takich jak: „Raptor” czy „Niebieskie Tornado” albo „Królestwo Fantazji”: kraina tematyczna dla młodszych dzieci. Wszystkie kempingi nad jeziorem Garda położone są blisko Gardalandu. Idealnie!

Kempingi w pobliżu parków rozrywki
Kempingi w pobliżu parków rozrywki

Mirabilandia - Włochy

Blisko Rawenny znajdziecie drugi największy park tematyczny Włoch. Dwoma wizytówkami tego parku są: 90 metrowe koło młyńskie (jedno z najwyższych w Europie!) oraz rollercoaster „Katun”. Ten ostatni to jeden z 10 najbardziej popularnych rollercoasterów, więc to o czymś świadczy! Oczywiście jest też szereg innych atrakcji dla młodszych dzieci oraz dla mniej odważnych.

Toverland – Holandia

Piękny park tematyczny Toverland przerodził się w fantastyczny park rozrywki, który zapewnia świetne atrakcje i aktywności dla każdego. Nowa Magiczna Dolina robi ogromne wrażenie podobnie jak Dwervelwind w którym będziecie zakręceni i odwróceni do góry nogami. Kemping De Schatberg położony jest bezpośrednio naprzeciw Toverland.

Kempingi w pobliżu parków rozrywki
Kempingi w pobliżu parków rozrywki

Eifteling – Holandia

Najsłynniejszy park tematyczny Holandii usytuowany w Brabancji. Efteling jest idealny dla osób w każdym wieku. Będziecie zachwyceni zaczarowanym lasem, poczujecie adrenalinę w Pytonie, będziecie krzyczeć w nawiedzonym domu i zadziwi was “Droomvlucht”. Właściwie jeden dzień w tym parku nie wystarczy.

Beekse Bergen – Holandia

Safari na południu Holandii, gdzie można stanąć oko w oko z leopardem, zebrą i egzotycznymi ptakami. Przy odrobinie szczęścia żyrafa wyczyści wam językiem szyby samochodu. Więc miejcie okna zamknięte! Możecie kontynuować safari pieszo, autobusem, a nawet łodzią. Będzie to niezapomniane doświadczenie.

Kempingi w pobliżu parków rozrywki
Kempingi w pobliżu parków rozrywki

Plopsa Coo – Belgia

Gdy miniecie bramy Plopsa Coo, wkroczycie do świata krasnala Plop i jego przyjaciół. Jest bardzo prawdopodobne, że spotkacie ich w tym parku tematycznym. Pierwszą rzeczą, jaką zobaczycie w środku parku to kolejka Vicky, a w oddali wysoko na niebie zobaczycie latawiec Mega Mindy. Wyjątkowe miejsce dla najmłodszych!

Bobbejaanland – Belgia

Z ponad 40 niesamowitymi atrakcjami dla osób w różnym wieku, Bobbejaanland jest świetnym parkiem rozrywki dla każdego. Możecie połączyć te atrakcje ze wspaniałym pokazem. Czyż to nie wspaniały dzień poza kempingiem podczas waszych wakacji?

Kempingi w pobliżu parków rozrywki
Kempingi w pobliżu parków rozrywki

Plopsaland De Panne – Belgia

Bumba, Plop, Mega Mindy, pirat Pete i pszczółka Maya to tylko kilka z postaci, które Wasze dzieci spotkają w Plopsaland De Panne. Zabawa zaczyna się już po przyjeździe. Do krytego placu zabaw, a następnie do pluskania pośród tańczących fontann. Wskoczcie na pokład Plopsa Express i wybierzcie się w podróż przez park. Przeżyjecie tu przygodę wśród piratów, a następnie pojeździcie na rollercoasterze!

Legoland – Dania

W Legolandzie wraz z dziećmi wejdziecie w magiczny świat stworzony w całości z klocków Lego. Najmłodsi będą się rewelacyjnie bawić w krainie Duplo. Oczaruje Was Mini Land, a dozę adrenaliny poczuć możecie w miasteczku Legoredo, Adventure Land, Pirate Land, świecie Lego Ninjago i Polari Land! Jeśli wybieracie się do Danii, nie możecie pominąć wizyty w tym wyjątkowym parku tematycznym!

Kempingi w pobliżu parków rozrywki